Monopolis Vilniuje. Nuomininko paieška

Categories Investicijos
Nuomininko paieška Vilniuje

Ankstesnio įrašo tęsinys.

96 diena

Nuomininko ketinu ieškotis pats dėl dviejų priežasčių: 1) niekada nesu to daręs ir man galbūt patiks, visgi esu pardavėjas 2) nenoriu mokėti komisinių brokeriui.

Gyvenu netoliese nuo lofto, skelbimą sulipdžiau iš parduodamo lofto ir kito panašaus lofto Kauno g. ir įdėjau šiek tiek širdies, kad jis išsiskirtų. Draftą jau turiu ir jį ketinu pradžioje talpinti Facebook grupėse ir nemokamuose skelbimų portaluose, kuriose žmonės ieško butų be tarpininkų. Jei tai neduos norimų rezultatų – teiksiu skelbimą aruode.

Skelbimo tekste prie kainos kolkas abstrakčiai nurodžiau „+ depozitas”. Nesu tikras, galbūt šioje vietoje įvardinsiu konkrečiai „+ 2 mėnesių depozitas”, kad derėtis būtų lengviau.

Tai berašydamas, prisiminiau, kad ieškant nuomos labai nepatikdavo, kad papildomai reikėdavo mokėti agentūros mokestį pagal 90% skelbimų. Tad savame pabrėšiu, kad šio mokesčio nėra ir galbūt bus lengviau susiderėti didesnį depozitą. 🙂

Perkant loftą pavyko susitarti su brokere, kad lofto nuotraukas man padovanotų. Ačiū už gerą širdį. Turbūt malonu parduoti objektą tą pačią dieną kaip ir įdėti skelbimą. 🙂

97 diena

Jau pasirašiau ir preliminarią sutartį. Vienas išskirtinumas tas, kad pardavėjas yra juridinis asmuo, kurio pardavimo pajamos 2018 m. €0 – €5.000. Paprašiau, kad brokerė įtrauktų sąlygą, kad jei butas nebūtų parduotas iki numatytos datos, atsakinga už rankipinigių grąžinimą būtų tiek įmonė, tiek jos vadovas. Kaip garantija FinBee verslui paskolose. 🙂 Kai garantas užsienietis, turbūt menkai naudos, tačiau klastos elementų šioje vietoje nematau.

Šįkart užbėgau įvykiams už akių ir teikdamas pasiūlymą susitariau, kad notaro išlaidas dengsime perpus. Kainos nusiderinti nepavyko, tačiau šioje vietoje paprastu prašymu sutaupiau kelis šimtus eurų.

Viename iš skelbimų mačiau pardavėjo teiginį, kad kaina galutinė ir notaro išlaidas apmoka pirkėjas. Kai/jei pardavinėsiu savo butus, ketinu panaudoti šią formuluotę, su ja ginčytis sudėtinga.

116 diena

Facebooko grupėse buvo patalpinti lofto skelbimai. Per maždaug valandą sulaukiau pirmo skambučio ir informavau potencialų nuomininką, kad šiuo metu esu pirkimo procese ir raktų nuo buto kolkas neturiu ir dėl apžiūros laiko informuosiu truputį vėliau.

Nuomininko ieškau gal ir kiek ankstokai, tačiau pasitikrinti rinką ir susirinkti kontaktus nepakenks.

119 diena

Butą aprodžiau dviems potencialiems nuomininkams. Buvau susitaręs su dar dviem, tačiau jų planai pasikeitė. Norinčių nuomotis kolkas neatsirado. Kyla minčių, kad išnuomoti taip greitai, kaip norėtųsi galbūt nepavyks, nes skambučiai pasibaigė dieną po skelbimo.

132 diena

Buvau suderinęs keturias apžiūras, tačiau susirgau Covid – 19 ir apžiūras teko atidėti. Iš jų liko vienas susidomėjęs nuomininkas. Kartais jaučiu nerimą, kad lofto išnuomoti lengvai nepavyks. We shall find out.

Jei nuomininkų nerasiu per kitą savaitę, ketinu dėti mokamą skelbimą į aruodą.

135 diena

Loftą aprodžiau potencialiai nuomininkei, apžiūros metu atrodė susidomėjusi, deja, pasirinko kitą variantą. Šiai dienai naujų variantų neturiu, tad įdėjau skelbimą į aruodą mėnesiui už €23.99.


Šiandien sulaukiau trijų skambučių. Suderinau vieną susitikimą šiam vakarui, vieną rytojui, o vieną numerį užblokavau, nes pokalbio metu potencialus nuomininkas pasirodė nepatikimas – kalbėjo apie atostogas Lietuvoje, prašė atsiųsti skelbimo nuorodą el. paštu (kaip jis gavo mano numerį, jei nematė skelbimo? :)).

Vakare butą aprodžiau jaunai porai. Į pokalbį kartu ėjome su šunimi, tad pats jaučiausi ramesnis ir buvo paprasčiau small-talkinti. Visa apžiūra buvo labai greitai ir jau po kelių minučių susitarėme dėl nuomos.

Nuomininkai anksčiau buvo lankęsi kitame lofte tame pačiame pastate ir žinoojo, ko tikėtis. Paliko įspūdį tai, kad jie buvo pirmieji nusiavę batus apžiūros metu. 🙂

Terminą pasiūliau iki šių metų arba dar kitų metų rugsėjo. Nuomininkai ieškojo būsto bent metams, tad sutarėmė dėl pusantrų metų termino, 3% keliant kainą nuo šiuo metų rugsėjo. Sutarta kaina (kiek daugiau nei €15 už kv. m.) generuos 7% grąžą per 11 nuomos mėnesių. Viskas pagal optimistinį planą.

Po susitikimo buvau labai patenkintas. Prieš jį galvojau, kad nenoriu būti brokeriu, nes nėra linksma neparduoti savo būsto. Visgi, po sėkmės užlūdo endorfinai ir kol buvau visas apsipatenkinęs sudraftavau naują sutartį.

142 diena

Bute nėra indų ir stalo įrankių, tad sutarėme, kad nuomininkas juos įsigys pats ir sumą atskaičiuosime nuo pirmos nuomos. Depozitą jau gavau.

Įsikeliančius nuomininkus ketinu pradžiuginti karšta pica. 🙂

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

17 thoughts on “Monopolis Vilniuje. Nuomininko paieška

 1. Hmmmm nepamenu ar aš nusiaudavau batus ar ne :O rodos audavausi 😀 pica super! Nuomotojas iškart bus pamiltas :)) Labai įdomu sekti šį stalo žaidimą ir kažkaip smagu, kad viskas gaunasi. Cheers!

 2. Čia gerai supratau 132 dieną susirgai Covid, o po 3 dienų jau aprodai būtą? Tokiu atveju reikėtų ne nuimininko, o kalėjimo kameros namiojo 😀

 3. Labas, ne į šią temą postas, tačiau investuoji finbee, dėlto pagalvojau, gal sudomintų crowdestor projektas, atradau netyčia, estų kompanija, interest rate nemažas, pasiūlos yra, įdomu būtų apžvalga ir įžvalgos iš tavo pusės.

  1. Martynai,

   ačiū už komentarą.

   Prieš gerus metus domėjausi, nepaliko įspūdžio. Šiuo metu yra vėluojančių projektų, dalis galimai scam’ai. Paskolos, kiek pamenu, buvo su fizinio asmens garantija, tačiau ji yra menkavertė, kai paskola siekia kelis šimtus tūkstančių eurų.

   Į nereguliuojamas platformas, ar į tas, kurios neturi institucinių pinigų, ir finansuoja tik verslo paskolas dabar nelįsčiau. Šiemet startuos crowdfundingo įstatymas ES, tuomet turėtų būti truputį lengviau atsirinkti platformas.

 4. Lengvai pardavei 3 proc. augimo sąlygą? Aš pardaviau augimą infliacijos dydžiu, bet 3 proc. man atrodo yra labiau prognozuojamas augimas tiek nuomininkui, tiek nuomotuojui skaičiuojant pinigų srautus.

  1. Kai nuomininkų akys žiba, gana lengva pardavinėti. 🙂 Argumentavau tuo, kad ilgainiui nuomos kainos kyla, o rugsėjį būna pats pikas, tad siūlau tartis dėl 3% didesnės kainos. Tolimesnis pratęsimas po metų yra 5% brangesnis.

   Žmonių galvose infliacija yra kažkoks vienženklis skaičius ir vardan patogumo lengviau nieko nekeisti, juolab kad darbo užmokestis kyla daugiau nei 5% per metus. O iš mano pusės įrašius didesnį skaičių nei reali infliacija, lengviau derėtis vėliau.

 5. Tamstos blogas spinduliuoja entuziazmu 🙂 Aš irgi jau seniai turiu viziją vaiščioti su krūva raktų ir vedžioti potencialius nuomininkus po savo valdas, bet kol kas tolesnius pirkimus pristabdžiau. Sėkmės ir nekantriai lauksim tolesnių įrašų!

  1. Sveiki,

   ačiū už komentarą.

   Dėl ko pristabdėte tolesnius pirkimus? Kaip sekėsi ieškoti pirkinių iki tol?

 6. Ką manai vasarai, kai jau atsigaus turizmas Airbnb nuomai paleisti, jeigu bus tuščias būstas?
  Ar ta lofto vieta būtų patraukli tokiai nuomai? Kiek pamenu kažkur netoli Kauno g.

  1. Išnuomojau iki dar kitų metų rudens, anksčiau ten buvo short-term nuoma. Kolkas esu patenkintas grąža iš ilgalaikės nuomos, juolab, kad kontraktas ilgas, kai pasibaigs, žiūrėsiu pagal situaciją. Ilgainiui, kai grįš turistai ir bus baigtas autobusų/geležinkelio stoties projektas, vieta bus puiki short-termui.

Leave a Reply