SAVY investavimo startas

Categories Investicijos
Savy ir FinBee

Ačiū už pasidalinimą SAVY referral linkais, jų gavau nemažai, vienu iš jų pasinaudojau. Prieš kelias dienas į platformą persivedžiau €800 ir norėčiau pasidalinti pirmais įspūdžiais.

Pirmoji P2P platforma Lietuvoje

SAVY (dar žinoma kaip „Gosavy”) yra P2P skolinimo pionieriai Lietuvoje. Tiesą sakant, tai jaučiasi naudojantis pačia platforma – man ji pasirodė nepatogi.

Visas identifikavimo procesas ir pinigų pervedimas buvo labai sklandūs ir greiti. Tačiau norint nusistatyti automatinio skolinimo nustatymus teko pavargti spaudant mygtukus ant kiekvieno iš rizikos balų tam, kad skolinčiau visiems įmanomiems. Taip pat teko pavargti su paskolos gavėjo pajamų nustatymu, nes bekeičiant šeimos pajamas automatiškai keičiasi ir šeimos gavėjo pajamos, tad pirmas judesys pele turi būti labai tikslus. 🙂

Automatinio skolinimo nustatymai

Pasidariau dešimt skirtingų automatinio skolinimo portfelių. Žinau, kad kartais sunku suspėti įšokti į paskolą Savy platformoje turint vieną portfelį, tad pasidariau po 5 dviejų skirtingų nustatymų portfelius. Vienas toks pat kaip FinBee – visos moterys, kurioms virš 30, palūkanos bent 17%. Kitas – visi asmenys virš 30 m., kurių šeimos pajamos bent €1.300 ir palūkanos bent 17%.

Gavau el. laišką, kad pinigai buvo investuoti bent į vieną paskolą jau po kelių valandų nuo užsiregistravimo, tad tikiuosi, kad toks išskaidymas bus naudingas ir ateityje ketinu padaryti daugiau portfelių kopijų, jeigu jausiu tam poreikį.

Antrinė rinka

Antrinė rinka platformoje – nepatogi. Neaišku, kada buvo atliktas paskutinis skolininko mokėjimas ir kaip jis įsipareigojimus vykdė anksčiau. Dėl kiekvienos skolos tenka kreiptis į support’ą. Tai atima laiko ir yra neefektyvu tiek investuotojui, tiek platformai. Tikiuosi, kad ateityje informacija bus prieinamesnė paprastesniais būdais.

Nusipirkau mažą dalį €4.000 paskolos prasitestavimui už €150 (su 30% nuolaida), kurios išieškojimą vykdo antstoliai ir su skolininku yra susitarta dėl atnaujinto mokėjimų grafiko. Skolininkui mažiau nei 30 metų, paskutinis mokėjimas buvo atliktas prieš pora mėnesių, tad per savo gyvenimą realu tikėtis, kad šis asmuo bus pajėgus uždirbti bent €4.000. 🙂

Planuose – iki €5.000

Tokie mano pirmieji įspūdžiai, ketinu šioje platformoje portfelį paauginti iki €2.000 – €5.000, priklausomai nuo siūlomų palūkanų ir rezultatų. Iš esmės SAVY pasiūla atitinka FinBee privačių asmenų pasiūlą. Jeigu rizikos valdymas iš esmės nesiskiria, šiek tiek plačiau išskaidysiu riziką tarp platformų.

Galbūt naudojatės platforma ilgiau ir turite patarimų kaip iš jos išpešti daugiausiai naudos? 🙂

Jei Gosavy norite investuoti ir Jūs, kviečiu pasinaudoti šia nuoroda. Užsiregistravę per ją prisidėsite prie šio blogo augimo.

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

7 thoughts on “SAVY investavimo startas

 1. Naudoju virš 2 metų. Pike turėjau 90000 eur paskolų, šiai dienai liko 14000. Skolinu automatiniu būdu tik su investicijų apsaugos fondu tik tokiems reitingams: A1 iki 60mėn, A2 iki 48mėn, A3 iki 36 mėn, tik į paskolas neviršijančias 4000eur. Visa kita – amžius, pajamos, lytis nesvarbu. Visada skolinu maksimalią sumą t.y. 500eur paskolai. Man sistema patinka, kitas analizavau, bet ten nėra draudiminio fondo, savy jis man patinka, kelia kartus suveikė. Taigi iš esmės neturiu vėluojančių paskolų, nes po 90 dienų jas išperka Savy.

  1. O yra skirtumas investuoti į A ar E reitingą, jeigu su investicijų apsaugos fondu? Grąža juk tokia pati?

 2. Spėju daugiau būtų tų išpirkinėjamų ir pinigų srautas būtų ne toks tolygus. O srautas man patinka

 3. sveiki, kaip apskaiciuoti, kiek turesiu po 5 metu, jei kas menesi investuosiu po 50 EUR i P2P su 17 proc metinem palukanom? ar imanoma kazkaip greitai ta padaryti? 🙂

 4. Kaip jūs sugebate tokias sumas investuoti Savy? Man net su pakankamai laisvais kriterijais automatinių portfelių, grišta daugiau lėšų negu investuoja naujai. Ar perkate iš antrinės viską?

  1. Kolkas pirkau vieną iš antrinės rinkos ir turiu 20 autolend profilių, tai atitinkamai didėja šansai papulti į autolendą 🙂 Po dviejų savaičių tikrinsiu portfelį, tada ir bus aišku, ar tokia strategija veikia.

   Jeigu grįžta daugiau, nei suinvestuojama, galbūt vertėtų pakeisti investavimo sumą?

Leave a Reply