Pardaviau savo pirmą butą! II dalis. Kur dėti pinigus?

Categories Investicijos
Pardaviau butą
189 pardavimo diena

Pardaviau butą. Tiesa, ne loftą, o kitą butą, kurį taip pat buvo apleidęs nuomininkas, tačiau šiuo metu jame gyvena puiki nuomininkė su šuniuku ir kačiuku. 🙂

Butą turėjau keturis metus ir jį parduodu 40% brangiau nei pirkau. Manau, kad not a bad deal, pridėjus tai, kad pradinis būsto įnašas ir sandorio mokesčiai sudarė vos €10.036, o išsitraukiau ±€30.000.

Tiesa, pasiekus susitarimą su pirkėja apėmė dvejopi jausmai – ar tikrai parduodu butą už gerą kainą? Tai buvo vienintelis pasiūlymas, kurį gavau, tad realu, kad geresnės kainos šiuo metu nebūčiau gavęs. Kita vertus, butas išnuomotas gerai nuomininkei ir generuoja stabilią grąžą. Nuo pardavimo kainos dar reikės susimokėti ±€3.500 GPM, nes gyvenamą vietą esu deklaravęs lofte dėl banko iškeltų sąlygų ir dar nepraėjo 10 metų nuo buto įsigijimo. Visas sandoris man atrodė kiek skubotas ir nulemtas emocijų ir tai ne visada reiškia gerą sprendimą.

Visgi, didelė mano turto dalis yra NT Lietuvoje ir, karo atveju, noriu išvengti blogos geografinės diversifikacijos. Kaip bebūtų keista, už butą gautus pinigus ketinu nukreipti savo būsto pirkimui, tačiau tokio sandorio psichologiškai nematau kaip investicijos ir karo galimybė nežaidžia taip stipriai. Manau, kad mano veiksmai prasilenkia su mano logika, bet ką čia jau padarysi. 🙂

O lofto pardavimas tęsiasi toliau, jau praėjo geras pusmetis. Dar neseniai buvau pasiekęs susitarimą su pirkėja dėl 12% didesnės, nei pirkimo kainos, tačiau vėliau ji apsigalvojo. Šįkart stipriai neliūdėjau, nes buvau sutikęs dėl ženkliau nuolaidos, tačiau darosi akivaizdu, kad šis sandoris tikrai nebus toks pelningas kaip pirmasis, o galbūt patirsiu ir nuostolį.

200 pardavimo diena

Notarinis sandoris dėl buto padarytas, visus pinigus gavau pavedimu, nes pirkėja butą pirko be banko paskolos.

Galvojau, kad labiau išneš stogą, kai pamatysiu, kad sąskaitoje pūpso keliasdešimt tūkstančių eurų, tačiau pirminis avansinis €5.000 mokėjimas suteikė didesnį dopamino pliūpsnį, nes sandoris tapo realybe.

Kurį laiką galvojau, kad pinigus nukreipsiu į obligacijas tam, kad pinigai dirbtų ir jų vertė nesvyruotų, nes dalį už butų pardavimą panaudotų lėšų ketinu panaudoti būsto pradinio įnašo finansavimui.

Tačiau pagalvojau, kad kam man rizikuoti, kai galiu pasiimti garantuotą 6.5% metinę grąžą ir grąžinti lofto paskolą. Loftas jau pusmetį pūpso pardavime, tačiau anksčiau ar vėliau tikiuosi, kad pavyks rasti pirkėją ir atsiimti savo į butus investuotą kapitalą.

233 pardavimo diena

Atkrito dar vienas potencialus pirkėjas, pradžioje siūlęs 18% didesnę kainą. Rinka šiuo metu tikrai šūdina, tad nusprendžiau vėl įdarbinti savo kapitalą ir imsiuosi trumpalaikės nuomos tam, kad išloščiau šiek tiek laiko iki nukris EURIBOR ir, tikiuosi, kad investuojančių į NT nuomą padaugės.

Tęsinys kitoje dalyje.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

16 thoughts on “Pardaviau savo pirmą butą! II dalis. Kur dėti pinigus?

 1. Smagiai skaitosi. Rašiau tau kažkada, kad tas loftas shity asset. Tik nuomai tinkamas. Pirkta mano po 20 t + apdaila, nuoma po 400, tai pajamingumas geras. Bet kaip turtas gyvenimui, tai prastas. Tu pirkai minimum 2x brangiau. Dar kartą, kaip nusibodęs senolis pasakysiu, kad neturėdamas buto su savo šitom operacijom praradai apie 100 t. Na kažkiek atgausi abu pardavęs. Pasakysiu kodėl. Savo šeimai pirkdamas erdvesnį butą su daline apdaila padoresnėje vietoje tuo metu būtum tilpęs į 150 t. Dabar mokėsi 250 t. panašiai arba dar daugiau. Uždirbai iš prekybos? Jei būtum turėjęs nuosavą būstą jau, būtum uždirbęs iš papildomai parduotų. Dabar praradai daug, nes pakliuvai ant didelės nt brangimo bangos. Sakiau tai tau, bet tu niekada neklausai. 10+ objektų nuomai paleidusio asmens nemokami patarimai nedomina. Svarbu guzus susirinkti pačiam. Bet, įgijai patirties, parašei smagių straipsnių. Su nuoma irgj buvo galima nesėkmių tikimybę sumažint 50-70%. Aišku, visai rizikos neišvengsi. Good luck. Lauksim naujų straipsnių.

  1. Djd,

   ačiū už komentarą.

   Kas būtų, jeigu būtų. Buto sau pirkti poreikio tuo metu, kai pirkau butus nuomai, nebuvo, tai kam man pirkti tai, ko man nereikia? 🙂

   1. Evi, jei supratai matematiką iš mano nemokamų patarimų autoriui. Jau tu teisingam kelyje. Jis nesuprato. Kai kažkada prieš daug metų mane pavadino protingas žmogus durneliu ir liepė priduot Bmw, sėst į viešą transportą ir imt nt tuo metu kurviškai pigų, lyginant su tuo Bmw, nes aš Krasta auto tuo metu litais lizingu daugiau kaip pusę tuo metu solidžios algos mokėjau, aš neįsižeidžiau ir jo paklausiau. Šiai dienai galiu pasiimt tą Bmw ar 3 tokius ar daugiau už grynus. Bet.. nereikia man jų. Tiesiog buvo protingo žmogaus patarimas kvailam jaunuoliui. Ir gyvybės draudimo jis nepardavinėjo. Tiesiog patarė iš gyvenimiškos patirties.

 2. nepagauni tu vis tiek. Galėjai imt max sumą su 15% pradiniu. Rezultate būtum pardavęs su 100 t popierinio pelno. Vietoje tavo epopėjos su 2 shity asset, kurių vieną net už savikainą sunku parduoti, kiek supratau. Čia tuo atveju, jeigu, kaip minėjai – pačiam nereikia. Bet laikas praėjo, gavai pamokų ir kažkiek plius. Tai nėra blogai.

  1. djd,

   ačiū už komentarą.

   Galėjau ir į Nvidia ar bitcoin 2014 metais investuoti, bet neinvestavau. 😀 Priėmiau sprendimą, kuris man atrodė tinkamiausias.

 3. Dėkui, kad daliniesi, visuomet įdomu skaityti 🙂 Savo NT irgi planuoju parduoti (nebėra jam poreikio; savo buto nuomoti nebesinori, irgi yra įgytos asmeninės patirties – ne iki tavo lofto nuomoninkės lygio, bet iki to ir nesinorėtų prieiti 😄), kol kas labai nemenka pasiūla objektų kaimynystėje, tikiuosi, su euribor mažėjimu situacija bus džiugesnė ir pirkėjai aktyvesni. Lauksim tolesnių įrašų! 🙂

 4. Nelygink eilinio buto su kripto ar akcijom. Daviau tau patarimą viškai paprastą. Tau reikėjo laiko, nuotykių su nuomininkais, kad suprastum, tai, kas bet kuriam vidutinių gabumų žmogui buvo akivaizdu iš anksto. Kad perkant tuo metu, kai pirkai ir pardavinėjant dabar (vos ne už savikainą, kaip supratau), čia reikia sugebėjimų turėt taip susimaut. Beja – tokį pat kaip tavo loftą galima laisvai su 85% finansuoti. Jei ne pirmas kreditas – 84 arba 70% (priklauso ar daugiau kaip pusė lyginant su verte išmokėta kredito). Swedbank vadybininkė tau transliuoja Swedo taisykles žmonėms iš gatvės. Vertinamiems klientams sąlygos kitos. Pasakyk tu jai, kad Bigbank pasiūlė 85%. Jei vertina kaip klientą 80% iš karto pasiūlys (jei nėra mano minėtos sąlygos). Dabar pirksi 100 t ar daugiau brangesnį turtą, nei galėjai pirkti ir mokėsi solidesnę įmoką. Laikyk mokesčiu už durnumą. Visi jį susimokam skirtinguose gyvenimo etapuose.

  1. Djd,

   ačiū už komentarą.

   1. Vieną butą pardaviau už +40%, šitas tikiuosi, kad išeis su mažu pliusu + nuomos pajamos. Ne kiekvienas sprendimas pasiteisina – bėdos tame nematau. Krištolinio rutulio neturiu.

   2. Dėl finansavimo sąlygų – netiesa. Man pasiūlytas sąlygas aprašiau anksčiau. Aš esu žmogus iš gatvės, gaunu tokias pačias sąlygas kaip ir kiti žmonės iš gatvės.

 5. Tik šūdini objektai pardavime kaimynystėje (neskaitant naujos statybos kosmine kaina). Duokit normalų butą – hipsteriai IT nuneš iš karto ten. Turiu aktyvius 2 pasiūlymus nuomojamus butus nupirkt ir vienu galbūt pasinaudosiu, nes nuomos/pardavimo santykis labai palankus parduoti. Tiesa ne honestfire lofto tipo.

 6. Dėl finansavimo – pasikartosiu. Šiai dienai, toje vietoje 85, 84 arba 70% priklausomai nuo mano išvardintų salygų. Kalbu realiai, nes žinau. Dėl uždarbio nemėgstu % dydžio. Kiek tas tavo 40%? 20-30 t? O praradai 100 t. Per tą laiką. Tą 100 t. įsikandau ne be reikalo. Panašiai tiek liko atmetus kreditą po paskutinio pardavimo. O objektas semi shity. Tik gatvė Vytenio.

  1. Djd,

   O koks man skirtumas koks finansavimas šiai dienai, kai man buvo reikalingas finansavimas 2020 ir 2021 m. karantino metu? Pirmam būstui aš sukrapščiau €10k pradiniam įnašui ir notarui iš paskutinių eurų, neturėjau pakankamai pinigų įsigyti brengesnio buto ir tokio neieškojau.

   Paišote šakėmis ant vandens, kas būtų, jeigu būtų ir šios diskusijos tęsti nematau prasmės.

 7. Buvo tokia knyga (jaunimas neprisimins). Vadinosi „Danuko dunduliuko nuotykiai”. Smagiai skaitėsi vaikystėje. Tavo nuotykiai panašiai smagiai skaitosi. Lukoil pirkimas ir nuotykiai su nuomininkais liudija tavo tavo talentą visas nelaimes susirinkt pakeliui. Reiktų tavo merginai bėgt nuo tavęs, kol nevėlu. Geruoju nesibaigs. Sorry už atvirumą. Pabuvau ir aš honest. Daugiau nerašysiu, bet pasikartosiu – skaityt smagu.

  1. DJD, nereikia taip užsipulti žmogaus dėl padarytų šūdinų (čia ir tiesiogine prasme tinka) sprendimų. Jo sprendimai, jo ir problemos. Pačiam patinka paskaityti, todėl bent negadink jam nuotaikos ir ūpo dalintis savo istorijomis.

 8. DJD labai smagu ir jūsų komentarus paskaityt, bet jei jis tokių nesąmonių nedarytų, blogas nebūtų įdomus. Ne visi žmonės gudrūs iš prigimties, pažįstu ne vieną tokį kur per visus grėblius lipa gyvenime..

Leave a Reply