Trumpalaikė ar ilgalaikė nuoma?

Categories Investicijos
Ilgalaikė ar trumpalaikė nuoma?
Day 1

Susitikau su draugu ir kalba išėjo apie trumpalaikę nuomą – Rammstein koncerto metu Vilniuje vieno viešbučio kainos išaugo nuo 200 iki 800 nakčiai. Kaip tik artėja momentas, kai nutrauksiu sutartį su dar viena nemokia nuomininke savo lofte. Pirkdamas jį svarsčiau, kad galėčiau išnuomoti ir per AirBnB, kai rinka atsigaus po Covid ir tokios nakvynės kainos rodo, kad rinka turbūt atsigavo. 🙂

Patikrinau AirBnB ir pamačiau, kad analogiško lofto naktis kainuoja 65, tikėtina, kad loftas dirbtų 70% dienų ir nuomos administratoriui mokėsiu 35% komisinį. Gaunasi 887 per mėnesį arba 60% daugiau nei dabar (įskaitant komunalinius mokesčius). Neblogai.

Day 7

Šiandien nutraukiau sutartį su nuomininke, ji turi išsikraustyti per savaitę. Šis momentas yra pats sunkiausias – neaišku kokios būklės bus būstas ir ar iš tikrųjų nuomininkė išsikels per pažadėtą laiką, taip pat reikia pradėti naujo nuomininko paieškas, tačiau negaliu vykdyti apžiūrų, nes su nuomininke susisiekti pavyksta tik el. paštu atsitiktiniais laikais.

It’s official – praėjus trims metams nuo pirmo buto įsigijimo man atsibodo nuomininkų paieška. Noriu atsikratyti visų rūpesčių ir valdyti turtą pasyviai.

Paskambinau vienam pažįstamam verslininkui, besiverčiančiam trumpalaikės nuomos administravimu ir gavau pozityvių žinių, kad vieta – gera ir per maždaug savaitę laiko turėtų pavykti paleisti nuomai. Puiku.

Day 9

Prieš pora dienų pažįstamajam nusiunčiau lofto nuotraukas ir platesnę informaciją. Atsakymo nesulaukiau, tad nusprendžiau susiųsti analogišką informaciją visoms trumpalaikio nuomos administravimo įmonėms, veikiančioms Vilniuje. Tikėjausi, kad tokių įmonių bus bent 10, paaiškėjo, kad labiau 4-5. Negi visi AirBnB sukasi ant savo pačių hostų pečių?

Day 11

Viena iš agentūrų atsakė, kad lofto negalės administruoti dėl jam reikalingo atnaujinimo ir šiuolaikiško interjero. God damn it. Man loftas atrodė geros būklės, juolab, kad ir nuotraukas siunčiau gautas iš brokerės pirkimo metu. Kitos agentūros taip pat tyli – gal visgi trumpalaikė nuoma nėra tinkamas pasirinkimas?

Day 13

Iš kitos agentūros gavau pasiūlymą likti prie ilgalaikės nuomos ir pasiūlė tai daryti individualiai, kad liktų geresnė grąža. Priminė atvejį, kai kreipiausi į santechniką dėl krano tvarkymo ir pasiūlė susitvarkyti pačiam. 🙂

Už kelių valandų įkrito dar vienas atsakymas iš kitos agentūros. Preliminariai man liktų 500 – 600/mėn. po agentūros komisinių, dar ±100 reikėtų atmesti komunaliniams mokesčiams ir lieka 400 – 500/mėn. Tad iš esmės tas pats, kas ir nuomojant ilgalaike nuoma.

Šis pasiūlymas gana stipriai lenkiasi su pradiniais lūkesčiais, tačiau yra du privalumai: a) investicija taps pasyvi ir nereikės ieškoti naujo nuomininko pačiam; b) sukaupsiu naujos patirties ir įgyvendinsiu savo mažą svajonę turėti savo AirBnB.

Mano lošėjo instinktą skatina ir tai, kad nebus aišku kiek pajamų gausiu kitą mėnesį ir galbūt pavyks pasiekti geresnį rezultatą, nei preliminarus paskaičiavimas?

Pasiderėsiu dėl komisinių ir, panašu, kad rinksiuosi vieną pasiūlymą iš vieno. 🙂

Day 23

Pasiderėti nepavyko, taip pat gavau atsakymą iš kitos agentūros, kad rekomenduoja likti prie ilgalaikės nuomos, nes kažko super išspausti nepavyks.

Įdomumo dėlei įkėliau skelbimą ilgalaikei nuomai į kelias Facebook grupes ir gavau nemažai susidomėjusių žmonių žinučių, tad tai mane paskatino permąstyti situaciją – beveik visi žmonės iš trumpalaikės nuomos rinkos man sako, kad nieko gero nebus, o ilgalaikei – norinčių daug.

Trumpalaikė nuoma būtų įdomus pabandymas nerti į naują verslą, bet iš jos pajamos veikiausiai būtų ženkliai mažesnės, ypatingai šaltuoju metų laikotarpiu. Rizika nemaža, o papildomo uždarbio galimybė – labai miglota.

Labiausiai man nepatinka naujų nuomininkų paieškos, nes atrodo, kad niekam nereikės buto, arba nepataikysiu su kaina. Jau per pirmą valandą nuo skelbimo susitariau dėl dviejų peržiūrų, tad ši vieta kaip ir išsisprendė. 🙂

Tačiau, kilo problemų su dabartine nuomininke. Terminas išsikraustyti jau praėjo. Pažadai dėl išsikraustymo termino keitėsi kas kelias valandas jau kelias dienas, nepadėjo ir teisininkų skambučiai. Nuėjau iki buto, beldžiau, tačiau niekas durų neatidarė. Prie durų buvo palikti keli maišai šiukšlių, tad panašu, kad viduje nieko nėra. Pavedimo, kurio kopiją gavau, taip pat sąskaitoje negavau. Fun times. 🙂

Nuomininkė žinute suteikė dar vieną pažadą baigti tvarkyti butą ir išsikraustyti vakare. Vakare sužinojau, kad butas dar neišvalytas, bet jau tuoj bus baigta. Ryte pribudęs gavau žinutę, kad butą išvalys valytoja po kelių dienų.

Praėjus kelioms dienoms, butas jau turėjo būti išvalytas, tačiau jokių žinių iš nuomininkės nesulaukiu. Turbūt tai dar vienas melas. Dėl to jau atšaukiau kelias suplanuotas peržiūras.

Informavau teisininkus, kad ruoštų dokumentus teismui. Tikiuosi, kad nuomininkė sugebės pati išsikraustyti, nes tuomet teismo procesas dėl skolos – ženkliai paprastesnis ir greitesnis.

Šiuo metu manau, kad nuomininkė slepia padarytą žalą butui ir bus daugiau reikalų, nei norėtųsi.

Istorijos tęsinys.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

2 thoughts on “Trumpalaikė ar ilgalaikė nuoma?

Leave a Reply