Laukiu antro buto pardavimo! Trumpalaikė nuoma. III dalis.

Categories Investicijos
Pasiruošimas trumpalaikei nuomai

Mintis išnuomoti loftą trumpalaikei nuomai kilo spontaniškų atostogų metu, kai pamačiau, kad Vilniaus centras pilnas turistų. Mano lofto kaina nuo pradinės nučiuožė daugiau nei 20% ir vistiek neatsiranda pirkėjų, jis man negeneruoja jokių pajamų, tad nusprendžiau pasinaudoti turistų sezonu ir uždirbti kelis šimtus eurų papildomų pajamų per mėnesį.

Pribudau ryte su šia mintimi ir buvau labai excited, viena iš mano svajonių – turėti savo AirBnB. Tiesa, dirbant full-time nei bendrauti su svečiais, nei keisti patalynės laiko skirti nenoriu, nes ir taip dirbu per tris darbus. Taip pat loftas man kelia blogus prisiminimus ir jame būti norėčiau kuo mažiau, tad visą juodą darbą palieku administratoriui. Prieš metus pasidariau Vilniuje veikiančių trumpalaikės nuomos administratorių research ir už valandos jau preliminariai susitariau dėl administravimo.

Pasiruošimas trumpalaikei nuomai

Perpiet gavau sąrašą daiktų, kurių reikia butui, norint verstis trumpalaike nuoma. Jei trumpai – daug rankšluoščių ir patalynių. Nusprendžiau pasivažinėti iki IKEA ir prisikroviau pilną vežimą prekių. Prekių rinkimasis perkant gyvai trunka kiek ilgiau nei perkant internetu, tad kitąkart veikiausiai viską susipirkčiau internetu ir pasinaudočiau pristatymu iki namų. Anyway, visas apsipirkimas truko ±3 valandas, išleidau ±€400. Nesu tikras ar supirkau visus tinkamus daiktus ir ar patalynės dydis tinkamas, bet jei kažkas bus ne taip – mane informuos administratorius.

Anxiety strikes again

Gana ženklus gabalas mano vizitų pas psichoterapeutą praeitais metais buvo susijęs su šiuo loftu – jis buvo apleistas, nuomininkė man melavo, vyko teismas, kartu su tėte suremontavome butą etc., ne kartą apie tai esu rašęs anksčiau.

Mintis apie trumpalaikę nuomą tos pačios dienos vakare man nebeatrodė tokia puiki – visą atostogų dieną praleidau belakstydamas po miestą ir pirkdamas daiktus, o vakare grįžau į loftą po gero pusmečio ir seni prisiminimai apie smarvę ir šūdus ant lubų vėl hittino mane. Norėjosi viską mesti, tačiau sunkioji dalis jau buvo padaryti ir nebūtų logiška atsitraukti.

Viena vertus, džiaugiuosi, kad nerimo, bent jau tokio stipraus, nejaučiau jau ilgą laiką, kita vertus, liūdna jį justi ir vėl.

Vakare jaučiausi labai pavargęs ir savęs klausiau ar tikrai teisingai elgiuosi ir kam man to reikia. Tačiau NT rinkos sulėtėjimą verčiau praleisti tokiu būdu ir tikiuosi, kad keli mėnesiai pertraukos nuo pardavimo padės uždirbti kelis papildomus tūkstančius eurų parduodant loftą, kuriuos galėsiu panaudoti savo būsto įsigijimui.

Kitas rytas

Kitą rytą pribudau aštuntą. Nerimas ir toliau mane kankino, šįkart sukau galvą ar administratorius neapsigalvos dėl mano būsto administravimo ir ar nebūsiu pripirkęs daiktų be reikalo. Taip pat sukau galvą ar nupirkau tinkamą patalynę, ar valytojai būstas nepasirodys purvinas ar galbūt neras daiktų, taip pat sukau galvą kokį internetą įvesti trumpam laikotarpiui. Anyway, tipinis nerimas, kurį įveikti galima tik darant dalykus, kurie šį nerimą sukelia, t.y. sprendžiant problemas.

Sudariau neterminuotą interneto sutartį su Bite, kuri pasirodė pigiausias variantas, tačiau su modemo nuoma vistiek kainuos ±€30/mėn. Anyway, buto be interneto neišnuomosiu. 🙂

Valytojai perdaviau buto raktus, ji kitą savaitę į loftą atvyks jo paruošti pirmam klientui ir išvalyti, meistras atvyks prisukti spynelę (baziniai įrankiai ir įgūdžiai tikrai praverstų) ir butą, tikiuosi, kad jau pavyks paleisti į nuomą.

Ko tikiuosi?

Tikiuosi, kad nereikės pajudinti nė piršto ir ši investicija bus visiškai pasyvi. Lofto pardavimui ketinu padaryti 1-3 mėnesių pauzę ir tuomet toliau bandysiu jį pardavinėti. Iš trumpalaikės nuomos tikiuosi €400-500 pajamų per mėnesį, nes administravimo mokesčiai nemaži: 15-16.5% mokestis platformai (AirBnB arba Booking.com), 25%+21% PVM mokestis administruojančiai bendrovei.

Bet kokiu atveju, kad ir sąlyginai nedidelės pajamos, tačiau geriau negu €0/mėn. pastaruosius metus ir išlošiu šiek tiek laiko.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

4 thoughts on “Laukiu antro buto pardavimo! Trumpalaikė nuoma. III dalis.

 1. labas, šį kometarą rašau dar neperskaitęs iki galo tavo teksto, bet jau kažkelintą kartą tavo poste vis matau kad rašai „trumpalaikė nuoma”, kaip suprantu jos dar nepradėjai.
  tai aš labai trumpai pasidalinsiu savo patirtimi Šiaulių krašte – 2 butai trumpalaikei nuomai. Platforma airbnb ir booking (su beveik dvigubu antkainiu nei airbnb (jei nuomosi suprasi kodėl)) pirmą butą nuomoju jau beveik metus laiko, antrą, tik nuo rudens. Į niuansus nesivelsiu, bet piniginė patirtis tokia, jog per mėnesį iš trumpalaikės nuomos nuo vieno buto (to kur turiu seniau, bet jis yra „gražesnis”) susirenku 500-800€ jau po mokesčių, t.y. į rankas, užimtumas 80-90%. labai promotinu lastminute užsakymus, darau nuolaidas, jei nuomoja ilgiau nei savaitę, nuoma nuo dviejų parų, ir no party. Vienas butas suremontuotas šiuolaikiškai, moderniai, o tame senesniam dar galima sakyti močiutės kilimas ant sienos kabo. Tai tas su kilimu nuomojasi irgi panašiai 70-90% užimtumu, bet dėl būklės surenka mažiau pinigų, dar sprendžiu ar remontuoti ar parduoti.
  mano manymu, Vilniuje trumpalaikė nuoma turėtų tiesiog klestėti, ankščiau rašei kad brokeriai tau planuoja ir tu pats keli lūkesčius mažus iš trumpalaikės nuomos, man tai atrodo neįtikėtinai mažai.

  1. Nuomoju,

   ačiū už komentarą.

   Džiaugiuosi, kad puikiai sekasi ir mažesniuose miesteliuose. Iš mano patirties, geriau turėti mažesnius lūkesčius ir juos pralenkti, nei didelius ir nusivilti. 🙂 Kaip bus – pasidalinsiu.

   1. Dabar kai perskaičiau visą straipsnį, galiu pakomentuoti dar.
    Žmona metė samdomą darbą, ir 100% užsiima butų administravimu, ko pasekoje uždirba +- tiek pat, bet laisvo laiko turi 70-80% daugiau.
    Tikrai pagalvok, ar nenorėtum mesti vieną iš savo trijų darbų, bei užsiimti trumpalaike nuoma.
    keli pastebėjimai iš patirties – mano atveju vienam butui reikia 5 didelių rankšluoščių ir 5 mažesnių. Reikalinga dvigubai tiek patalinių, nuo kiek siūlai miegamų vietų. pvz mane 4 miegamos vietos, 2 – miegamajame + 2 ant sofos, turiu 4 paklodes ir 8 „kaldras” ir pagalves (labai retai kada būna, jog reikalingos 4 miegamos vietos, lovų paruoši tiek, kiek užsirašo gyvenimui žmonių)
    Po svečių rutina tokia – 2-3 valandos apsišlavimui, sutvarkymui sekančiam vizitui + parsiveža į namus skalbti patalynes ir rankšluoščius.
    Tikrai pamiršk tuos šūdus iš lofto, ir užsiimk verslu be emocijų. Stresas nepridės sveikatos.

    1. Nuomoju,

     ačiū už gerus patarimus. Maždaug taip ir susipirkau, agentūra davė sąrašą, jį visą ir susirinkau. Manau, kad prieš metant darbus verta pažiūrėti kaip sekasi, o ar norėčiau verstis vien administravimu nesu tikras, manau, kad vieno buto tam per mažai + sezoniškumas nemažas ir pririša prie vienos vietos + dar savo būstą reikia nusipirkti. 🙂

Leave a Reply