Ar pinigai gyvenime svarbiausia?

Categories Psichologija
Pinigai FIRE

Gyvenimas aplink gerėja – dauguma mūsų uždirbame daugiau pinigų nei bet kada anksčiau, galime išleisti ar investuoti daugiau nei bet kuri iki šiol buvusi Lietuvos karta. Tačiau ar pinigai užtikrina laimę?

Geresnis atlyginimas – daugiau dirbu

Išaugęs atlyginimas motyvuoja. Visų mano veiklų pajamos pastaruoju metu kilo ir esu linkęs daugiau laiko praleisti jomis užsiimdamas, nes noriu užsidirbti daugiau.

Šią savaitę dvi dienas iš eilės užsiėmiau savo hobiu po 2-3h po 8-ių darbo valandų. Namo grįždavau vėlai vakare ir išsisunkęs. Emociškai buvau pakylėtas, nes užsidirbau €55 per du vakarus prie pagrindinio atlygio. Tačiau šiuos pinigus išmainiau į laiką su drauge, mokymąsi, sportą ar knygų skaitymą.

Daugiau dirbu – išleidžiu beveik tiek pat

Kaip ir rašiau anksčiau, dirbu daugiau, tačiau išleisti daugiau pinigų nenoriu. Dėl to jaučiu vidinį konfliktą. Pavyzdžiui vakar vakare turėjome laisvą vakarą su drauge, pasportavome ir į barą nėjome vien todėl, kad nenorėjau leisti daugiau pinigų, nei įprastai, nes jau buvome nusipirkę produktų vakarienei. Kartais jaučiu, jog mano taupumas priveda prie rutinos. Tą pastebiu ir bent kartą per savaitę siekiu sudalyvauti įdomioje veikloje (rekomenduoju 90s parodą MO muziejuje, ypatingai įstrigo 90s TV reklamos, gyvenimas greitai keičiasi 🙂 ).

Uždirbtų pinigų nejaučiu

Mano uždarbis išgaruoja iš esmės iškart nuo tada, kai gaunu pinigus. Praeitą savaitę sąskaitoje turėjau apie €1.800, tačiau €900 iškart suinvestavau EvoEstate ir Omaraha, €400 sumokėjau už netikėtas išlaidas. Jausmas, kai pinigų daugiau nei įprastai sąskaitoje malonus ir tada atsiveria investavimo horizontai. Tačiau atlikus pavedimą į EvoEstate ar kitą platformą visas excitement‘as išgaruoja iki kito užmokesčio.

Iš esmės jaučiuosi priklausomas nuo investavimo. 🙂 Manau, kad ši problema išsispręs laikui bėgant su didesne mano branda ir pasiekus turimus tikslus. Dabar mano investavimas yra skaičiukų žaidimas. Kaip anksčiau žaidžiau GTA arba NBA 2k ir siekiau pereiti misijas arba užauginti gerą žaidėją, taip dabar siekiu pasiekti gražius skaičiukus savo investicinėse sąskaitose. Tik tiek, kad žaidimuose viskas vyksta greičiau. 🙂

Kaip pinigus vertinate Jūs?


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

19 thoughts on “Ar pinigai gyvenime svarbiausia?

  1. Hi, Linai,

   ačiū už komentarą.

   Pokyčio nejaučiu jokio, nes uždirbu daugiau, viską iškart suinvestuoju ir carry on. 🙂 Pokytis matysis po dešimtmečio. 🙂

 1. Man investavimas jau seniai tik skaičiukai, laisvo laiko net per daug, bet gyvenimas per metų metus savaime pavirto rutina. Gal net neslegiančia. Pinigai ateina, juos suinvestuoji, labai nedaug pasilieki, nes poreikiai labai jau maži, ir… gyveni toliau. Gal prireiks, bet ne dabar – atsinešiau naujų knygų iš bibliotekos. Nemėgstu pirkti, nes antrą kartą neskaitau.

 2. Labas, jau kuris laikas laukiau naujo įrašo :))

  Labai įdomu, kad stovim tam pačiam fronte, bet aš priešingai, vis atsisakinėju galimybės padirbėti daugiau ir užsidirbti (tokių progų būna nuolat). Gal taip yra todėl, nes dabartinį savo darbą laikau tik laikinu ir ,,pirmu blynu”.

  Aš irgi jaučiu priklausomybę nuo investavimo. Nusiperku ETF vienetą, investuoju rankiniu būdu į paskolą ir juntu akivaizdų malonumą (dopamino dėka).

  1. Hi, Stoic,

   ačiū už komentarą.

   Žiema mažai įkvepianti naujiems įrašams. 🙂

   Dažnai pirmas darbas neneša didelių pajamų, ar neturi noro spausti daugiau? 🙂

   Aš dėl tos priklausomybės stengiuosi kiek įmanoma mažiau sekti investicijas, automatinis investavimas tiek daug malonumo nesuteikia. 🙂

   1. Dabartinis darbas reikalingas tik pragyvenimui 😐 mokausi kalbą, emigruosiu, kad galėčiau patapt legit FIRE’istu 😀

    1. Aš garantuotai po metų irgi emigruosiu. Gana čia arti už centukus. Reikia savo laiką parduoti maksimaliai brangiai. Kažkaip kai buvau labai jaunas, tai buvo baisu, kad apgaus tam užsienį ir t.t., o dabar kai pilna draugų ir giminių ten ir moku anglų kalbą neblogai, tai galima drąsiai lėkti kaip minimum išbandyti.

     1. Hi, crash,

      pabandyti verta 🙂 Kaip bebūtų, už tuos pačius įgūdžius, kiek susidūriau iš asmeninės patirties, gyvenimo lygį užsidirbti pavyks panašų. Tačiau aš dirbau tik privačiame sektoriuje, tad mano patirtis gali skirtis nuo kitų. 🙂

      1. Koks tavo pagrindinis darbas jei ne paslaptis? Ir koks hobis is kurio uzdirbi? Jei drauge ikalbinetu pirkti nuosava busta, ar atlaikytum spaudima? 🙂

       1. Aš esu pardavėjas, hobis susijęs su sportu.

        Visi sprendimai bendri, kolkas pirkti neplanuojame. Nuomojamės neblogą butą, jei kažkas sugenda, kaip dabar sugedo skalbimo mašina, viskas labai paprasta ir be papildomų išlaidų. 🙂

 3. Sveiki. Į emigravimo temą. Taip pat svarstau apie tai. Gal ir naiviai skamba, bet norėčiau dirbdamas užsienyje imti būsto paskolas Lietuvoje ir nusipirkti keletą butų, juos nuomoti ir po kažkurio laiko grįžti ir galbūt net gyventi tik iš tų butų nuomos. Kadangi alga užsienyje kelis kartus didesnė, tai paskolos įmokos būtų gan nedidelė dalis tos algos. Ką manote apie tokią idėją? Ar kam nors yra tekę imti paskolą iš banko Lietuvoje, bet dirbant užsienyje?

 4. Pinigai smagu, kai investuoji, galvoji va gyvenimas lengvyn ir lengvyn su kiekviena investicija, sumazejusia paskola. Bet viskas labai letai ir atrodo kol pasieksi ta fire, ateis ir pensija.

  Ir buna daznai mintis kad – ar nesvaistau gyvenimo parduodamas savo didziaja jo dali uz pinigus.Atrodo kiek cia belieka to laiko daryti tai ka noriu po darbo, miego, valgymo. O dar reik ir tobulet asmeniskai, kad santykiai su zmonemis taptu geresni.

  Kazkaip atrodo reiktu padidint pajamas is darbo, o tai reiskia kad reik daugiua mokytis arba kazkaip protingiau mokytis – kad butu greit ismokstami dalykai kurie atnes didesnius pinigus. Bet kaip protingiau mokytis? Nes gali mokytis mokytis ir is viso sau malonumu nebeleist ir taip nugyvent visa gyvenima dirbant ir mokantis. Turesi to turto jei politikai kokio karo nesukels ar nenacionalizuos. Senatve bent gal praleisi geriau nei kiti.

  Is kitos puses – jei pradet mazai dirbt, tarkim puse etato, o visas kitas likes laikas malonumams ir butiniems poreikiams. Ar nesigailesi kai kol galejai daugiau sia uzdirbt ir priverst pinigus daryti pinigus to nepadarei. Klausimas kaip senatvej beis uzdirbt pries pensija. Ar nebus galva prasciau veikianti. Bet pasiziurejus, kai kurie senukai kaip warrennas buffetas puikiausiai uzdirbineja ir didelej senatvej. Ar ten ju darbas labai lengvas ir nebereikalaujantis daug mastymo – turi savo sistema ir kaip robotas daro mazdaug?

  Na paimkim kita pvz, tarkim Grybauskaite, ne tokia sena kaip Buffetas, bet yra amziaus. Bet dirbo labai ausktame poste, kur reikia daug smegenu turbut? Ir daug saliu prezidentu yra seni.

  1. Hi, Dariau,

   ačiū už komentarą.

   Priklauso, ką darai. Jeigu nemėgsti savo darbo ir jo nekeiti, tai tikrai, kad pardavinėji savo gyvenimą už pinigus ir veikiausiai stipriai jame nepatobulėsi, nes truks motyvacijos. 🙂

   Uždirbt daugiau visada galima, bet pasiekus FIRE ar tikrai tai stipriai keistų gyvenimo kokybę? Kaip stipriai pasikeistų gyvenimo kokybė uždirbant 2k/mėn. ir 10k/mėn.?

 5. Santuokoje laisvo laiko panaudojimas dažnai tėra iliuzija. Aš nepriversiu žmonos mesti darbą ir užsiimti kažkokiais malonumais ir neketinu mesti žmonos. Gyvenimo kokybė niekaip nebesikeičia, kai pajamos viršija išlaidas, keičiasi tik santaupos. Santuoka tai kompromisų menas. Kažką gauni, kažką atiduodi.

  1. Sprendimas, visuose bloguose tavo komentarus labai įdomu paskaityti. Ar nebuvo minties pradėti savo blogą? Tikrai būtų sekėjų. O ir patirties daug kam pasisemti būtų visai gerai, nes dabar kai blogina vien maksimalistinis jaunimas..

Leave a Reply